Yaşam

Takı töreni 6 saat sürdü, 12 kişi paraları saydı.

Son yılların en çok katılımlı düğünü Van’da gerçekleşti. Bayram ailesinden Cemal Bayram’ın oğlu Onur Bayram, Gıravi aşiretinden Faik Şen’in kızı Havin Şen ile evlendi.

Van Expo Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen düğün törenine Türkiye’nin farklı illerinin yanı sıra Amerika, Almanya, Fransa, Hollanda, İran, Irak ve Suriye’den katılımcılar katıldı. 220 küçükbaş hayvanın kesildiği düğüne aşiret ileri gelenleri, kanaat önderleri, belediye ileri gelenleri, siyasi parti temsilcileri ve iş insanları katıldı. 10 bin kişi katıldı. Yemeğin ardından gerçekleştirilen takı töreni yaklaşık 6 saat sürdü. 12 kişinin para saydığı takı töreninde, damada 10 milyon 150 bin TL nakit, geline ise kilolarca altın verilerek, son yılların en takılı düğünü olarak unutulmazlar arasında yer aldı.

‘Filistinli kardeşlerimiz için sade bir düğün gerçekleştirdik’

Düğün töreninde bir konuşma yapan Vanlı işadamı ve yetişmekte olan Veysel Ürüm, katılımın beklenenden çok daha yüksek olduğunu vurguladı ve şunları söyledi: Bölgenin kanaat önderlerini, aşiret liderlerini, sivil toplum kuruluşu temsilcilerini, oda başkanlarını ve iş adamlarını ağırladık. Daha coşkulu ve ışıltılı bir düğün olsun istiyorduk ama İsrail’in zulmüne uğrayan Filistinli kardeşlerimiz yüzünden sade bir düğün oldu. Biz 8 bin kişi bekliyorduk ama 10 bine yakın kişi katıldı. Düğünümüzde altın hariç 10 milyon 150 bin TL nakit aldık. Bu 2023 ve öncesi için bir rekordu. Final tadında bir düğün yaşadık. Gelin ve damadıma bir ömür boyu mutluluklar diliyorum.” söz konusu.

Damadın babası Cemal Bayram ise şunları söyledi: Bildiğiniz gibi İsrail’in Filistin’e saldırısını sindiremiyoruz. Yüreğimiz kanıyor. Bu yüzden çok fazla enstrüman yoktu“dedi.

karahalli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu