Haber

Van’da bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla 4 zanlı tutuklandı

Van’ın Muradiye ilçesinde kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan 6 kişiden 4’ü tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, bazı sosyal medya hesapları ve haber sitelerinde yer alan “Bir kız çocuğuna aralarında asker, polis, memur ve siyasetçilerin de bulunduğu 40 kişi tarafından cinsel tacizde bulunulduğu” şeklindeki paylaşımların gerçeği yansıttığı belirtildi. hakikat.

Mağdur olan bir çocuğun ilçede Emniyet Müdürlüğü’ne başvurmasının ardından “çocuğa cinsel istismar, şantaj, hakaret” iddiaları üzerine çalışma yürütülürken, yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Çalışmalar sonucunda 6 zanlı gözaltına alındı. Müdürlüğümüzdeki işlemlerinin ardından adli mercilere sevk edilen 4 zanlı tutuklanarak cezaevine teslim edildi, 1 zanlı hakkında adli kontrol kararı uygulandı, ve bir zanlı tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.”

Açıklamada, kentin güvenlik ve huzurunu amaçlayan, gerçeği yansıtmayan, olumsuz algı oluşturmayı amaçlayan, provokasyon amaçlı paylaşımlar hakkında gerekli isim işlemlerinin başlatıldığı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu