Teknoloji

Mayıs 2023’te çıkacak ancak kesin tarihi bilinmeyen PC oyunları

 
Bu listede Mayıs ayında çıkacak ancak kesin tarihi belli olmayan PC oyunları yer alıyor.
 
– Arran: The Book of Heroes (Mayıs ayında: aksiyon, hack and slash, rol yapma)
 
 
 
Pal’Sur Studios tarafından geliştirilen ve grup tarafından yayınlanan aksiyon, hack and slash, rol yapma oyunu Arran: The Book of Heroes Mayıs ayında geliyor. Zindan tabanlı bu yapımda kendimizi hep zindanların içine atılmış halde bulacağız ve bu oyunu hem tek oyunculu hem de çevrim içi co-op olarak deneyimleyebileceğiz. Oyunda tek kişilik bir yapı dışında kendi takımımızı toplayıp arkadaşlarımızla birlikte ilerleyebileceğimiz bir yapı karşımıza çıkacak. Bu sayede oyunda grubumuzu toparlayıp, ekibimizle birlikte bu zindanları temizleyip yeni ganimetlerin kilidini açabileceğiz.
Rol yapma ögelerinin de yer aldığı bu aksiyon-macera oyununda kendimizi her zaman çeşitli düşmanları deşerken bulacağız ve farklı tipte düşmanlarla karşılaşacağız. Oyunda devasa düşmanlardan, menzilli düşmanlara, kılıç ve kalkan kullanan düşmanlardan, elinde mızrak olan ve bu mızrağı uzaktan sallayabilen düşmanlara kadar pek çok tiple karşılaşacağız. Onları yenmek için elbette elimize çeşitli kılıç ve silahları alabilecek ve onları yenmeye çalışacağız.
 
 
Oyunda kendimizi karanlık zindanlarda bulabileceğiz, bu karanlık zindanlarda kendi takımımızı kurabileceğiz ve arkadaşlarımızı yanımıza çağırabileceğiz. Oyunda düşmanlara ve düşman ordularına karşı kendimizi korumak için silahlarımızı ve kalkanlarımızı kullanabilecek, onlara karşı çeşitli saldırı saldırıları gerçekleştirebilecek ve baskınlarından kaçmak için çeşitli kaçma mekaniklerini kullanabileceğiz.
Oyunda hem hücum, hem savunma hem de kaçma mekanikleri olacak. Karşımıza çıkan düşmanlardan zarar görmemek için saldırılarını doğru zamanda sürdürmeli, baskınlarından kaçırmalı ve doğru zamanda doğru yerde saldırmalıyız. gelecek ve bu düşmanları yenmek için çeşitli saldırılar yapabileceğiz.
 
Oyunda hem fragmanlardan hem de oyun içi oynanış sahnelerinden yola çıkarak şunları söyleyebiliriz. Oyunda vurma hissinin olmadığı bir durumdur. Oyunda düşmanlara saldırdığımızda üzerinde sadece yanıp sönen bir ışık beliriyor ve ne yazık ki düşmanların bu duruma karşı gelişigüzel bir tepkisi yok. Oyunda tabii ki son atakta bitirici vuruşlar yapabiliyor ve bitirici vuruşlar çok güzel animasyonlarla karşımıza çıkıyor. Bu bitirici vuruşlar sayesinde düşmanların uzuvlarını koparıp tek vuruşta yenebiliyoruz.
Rol yapma ve aksiyon unsurlarının yer aldığı bu yapımda en fazla 4 arkadaşımızı davet edip yanımıza alabiliriz. Toplamda 5 oyuncu ile oyunda ilerleyebiliyoruz ve bu grup ile beraber güçlü düşmanları rahatlıkla alt edebiliyoruz. Alışılmış oyunda manga ile koordineli ilerlemek ve grup ile birlikte düşmanları bloke etmek bizlere oldukça keyifli bir deneyim yaşatabilir. Bu nedenle arkadaşlarla bu şekil oyunlarını oynamak daha keyifli bir deneyim sağlayabilir.
 
 
Oyunda ister tek oyuncu olarak isterseniz de takımımızı bir araya toplayarak online co-op modunda yer alabiliyoruz ancak yukarıda da belirttiğim gibi bu tarz oyunları arkadaşlarla oynamak daha keyifli oluyor. Bu nedenle bu oyunu tek başınıza oynamaktansa arkadaşlarınızla oynamanızı tavsiye ederim. Bu oyundan maksimum deneyim kazanmak için arkadaşlarla birlikte ilerleyebileceğiz, zindanları düşmanlardan temizleyebileceğiz ve sonunda çeşitli hazineler elde edebileceğiz. Oyunda kendimizi geliştirmek ve daha güçlü silahları elimize alabilmek için kadro ile koordineli ilerlemek çok değerli.
Oyunda çeşitli görevler bizlere sunuluyor ve bu görevlerin zorluk seviyesi elbette zaman geçtikçe artıyor. Dolayısıyla oyunda kolaydan zora doğru gerçek bir zorluk sistemi olduğunu söyleyebiliriz. Oyunda elbette her karakterin kendine has özellikleri ve becerileri bulunuyor. Bu becerileri geliştirmeye, karakterimizi yükseltmeye ve daha güçlü silahlar elde etmeye çalışıyoruz. Oyunda ne kadar çok zindan temizlersek ve ne kadar çok görev gerçekleştirirsek, o kadar çok yeni öğenin kilidini açabilir ve sahip olabiliriz.
 
 
 
Eşsiz ekipmanlara sahip olup kendimizi geliştirebileceğimiz bu yapımda farklı düşmanlarla karşılaşabiliyor ve karakterin yeteneklerini kullanabiliyoruz. Oyunda kullandığımız bu yetenekler ile düşmanları bir anda yere serebiliyor, onlara bitirici vuruşlar yapabiliyor ve bu düşmanları farklı yeteneklerle vurabiliyoruz. Oyun içerisinde kullanabileceğimiz çeşitli becerilerin ortasında düşmanların üzerine atılma, ağır darbeler vurma ve dahası bulunuyor. Oyunda kullandığımız bu yetenekler ile birlikte düşmanları anında yere serebiliyoruz ve bu formda bizden büyük olan düşmanları rahatlıkla alt edebiliyoruz.
Elbette oyunda iri gövdeli düşmanlarla karşılaşabiliyoruz ve onları yenmek doğal olarak diğer düşmanlara karşı biraz daha zor olabiliyor. Bu nedenle ekiple birlikte bu düşmanları ablukaya alabilir ve çevrelerindeki düşmanları temizledikten sonra tüm odağımızı o iri gövdeli düşmana verebiliriz. O halde, bu oyunda o düşmanı alt etmek için manga ile koordineli çalışmak çok önemlidir.
 
 
Oyunda bu düşmanları yenerek elde ettiğimiz görevleri tamamlayabiliyor ve onlardan hazineleri yağmalayabiliyoruz. Hem görevleri tamamlayarak hem de zindanları temizleyerek çeşitli ödüller alabiliyoruz. Bu oyunun ana hedefidir. Zindanları temizleyin, görevleri tamamlayın ve karakteri güçlendirin.
Hem tek oyunculu hem de online co-op desteği bulunan bu yapımda arkadaşlarımızla birlikte ilerleyip oyun içerisinde kendi silah setimizi tamamlayabiliyoruz. Silah setlerinden yeni becerilere, dövüş stillerinden yeni becerilere kadar pek çok eşya oyunda bizleri bekliyor. Tüm bu unsurlarla birlikte farklı bir deneyim elde etmeye çalışacağız ve bu yeni özellikler sayesinde oyun içerisinde düşmanlara karşı farklı dövüş stilleri uygulayabileceğiz.
 
 
Elbette oyunda düşük hasarlı silahlardan yüksek hasarlı silahlara kadar farklı türde ve tipte silahlar olacak. Bu nedenle, en güçlü silahı elde etmek için destansı silahlarla birlikte kendimize ait bir set oluşturmamız gerekecek. Oyunda bu setlerle birlikte kendimizi daha güçlü hissedebileceğiz ve bu sayede düşmanlara karşı daha etkili bir formda gelebileceğiz.
Aksiyon ve rol yapma ögeleri içeren bu zindan tabanlı oyun, Mayıs ayında biz oyun severlerle buluşmaya hazırlanıyor. Oyunun kesin çıkış tarihi şu an için net değil ancak mayıs ayında çıkması bekleniyor. Bu şekil oyunlarını seviyorsanız, bu makaleye göz atabilir ve deneyebilirsiniz. Oyunun Steam sayfası şu anda açık ve dilerseniz Steam sayfasından istek listenize ekleyebilir, çıktığı gün bildirim alabilirsiniz.
 
 
Oyunun Steam sayfasında da demo versiyonu bulunuyor. Bu demo versiyonu sayesinde oyunun bir kısmını deneyimleyebilir ve bu demo versiyonu sayesinde oyunun temellerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu demo sayesinde oyunu alıp almamaya karar verebilirsiniz.
 
– Sarı Bebek (Mayıs ayında: korku, gizem, macera, bulmaca)
 
 
Team Terrible tarafından geliştirilen ve ekip tarafından yayınlanan kaygı, gizem, macera, bulmaca oyunu The Baby in Yellow, Mayıs ayında piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. Kaygı unsurları içeren bu yapımda bebek bakıcısı olarak yer alıyoruz ve bu bebek bakıcılığı işini tamamen üstlenmeye başlıyoruz. Oyunda bebek üzerinde yapabileceğimiz bir çok etkileşim var ve bu etkileşim sayesinde çeşitli saldırılar gerçekleştirebiliyoruz. Bu oyun bir bebek bakıcılığı simülasyonu diyebiliriz ancak işler bu kısımda farklı gösterebilecek kadar normal.
Oyunda yine büyük ve büyük bir evde yer alıyor, bu büyük ve büyük evi keşfedip, odalarını gezerek içindeki bebeğe bakabiliyoruz. Oyunda küçük bir bebek için çeşitli yiyecekler ve yiyecekler hazırlayabiliyor, onunla doğrudan ilgilenebiliyor, altını ve kıyafetlerini değiştirebiliyoruz. Gerçek hayatta ne kadar zor olursa olsun oyunda bir bebeğe bakmak çok zordur ve bu bebeği sürekli mutlu etmek gerekir.
 
 
Sarı Giyen Bebek’te bu bebeğe çeşitli masallar okuyabilir, ağladığında onu susturmaya çalışabilir, çeşitli yiyecekler hazırlayabilir, biberon verebilir ve daha fazlasını yapabiliriz. Ancak oyunun içindeyken bebeğin garip halleri de dikkatimizi çekiyor. Arka planda kaygı unsurlarının olması olağan olduğundan bu bebeğin değişimlerini de göz önünde bulundurarak ona çok iyi bakmalıdır. Eğer bakım noktasında geç kalırsak ve kötü bir bakıcı olursak bebeğin bize bakış açısı da değişir ve bu anlarda dehşeti görebiliriz.
Oyunda bu bebek aslında çeşitli güçlere sahip olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle, bu bebeği kontrol altında tutmak ve doğru şekilde beslemek gerekir. Bunun dışında bölüm bölüm ilerleyeceğimiz oyunda bize bir yapı aktarılıyor ve her bölümde farklı ve güçlü yanlar bize aktarılıyor. Bundan dolayı oyunun her bölümünde yapmamız gerekenler değişiyor ve oyunun o bölümünde yapmamız gerekenleri yapmaya başlıyoruz.
 
 
Oyunda yine farklı bir yapı bizleri bekliyor. Oyunda baktığımız bebek doğal olarak farklı şekillerde yeteneklere sahip. Bebek uyurken ve rüya görürken rüyalarına hatasız düşme sekansları vardır. Onun hayallerine kapılıp onun hayallerine geçersek bu durumdan çok etkileniriz ve hayatta kalmamız zor olabilir. Bundan dolayı oyunda farklı kaygı unsurları bulunmaktadır. Bu oyunda farklı mekanikler de bizlere aktarılıyor.
Oyunda bu bebeği çok düzgün bir şekilde beslememiz, yatmadan önce ona masallar okumamız ve uyurken rüyalarına girmememiz adettendir. Oyundaki bu bebeğin çeşitli karanlık güçleri var ve bu bebeği kesinlikle kontrol altında tutmak gerekiyor. Bundan dolayı oyunda bir yandan hayatta kalmamız gereken bir yapı bize aktarılıyor, bir yandan da bu bebeği kontrol altında tutarak sakinleştirmeye çalışıyoruz. Sakinleşip bebeğin hareketlerini sisteme sokamazsak kaygı öğeleri ortaya çıkar ve bebeğin değiştiğini ve artık bize karşı olduğunu görebiliriz. Dolayısıyla oyunda bu bebeği ne kadar çok kontrol edebilirsek o kadar hızlı başka bir kısma geçebilir ve hikayenin sonuna gelebiliriz.
 
 
Bu bebek bizi ele geçirmek için çeşitli saldırılar yapıyor. Tüyler ürpertici bir yapının bizlere aktarıldığı oyunda elbette tüylerimiz diken diken olabiliyor ve elimizdeki bebeğin değişimlerini görebiliyoruz. Bu nedenle oyunda bu bebeği doğru düzgün beslemeli, saflığını ihmal etmemeli, çeşitli hikayeler okumalı ve onu her zaman tatmin etmeliyiz. Oyunda ise bebeği elimize alıp doğruyu sağa sola fırlatabiliyor hatta fırlatabiliyoruz. Ancak bebek doğal olarak bu durumdan etkilenir ve sonrasında kontrol etmemiz zorlaşır.
Oyunda her zaman dikkatli olmamız gerekiyor ve yapacağımız günlük rutinler şu şekilde. Bebek bakıcılığını üstlendiğimiz bu oyunda öncelikle bebeği beslememiz ve sonrasında doğal olarak gerektiğinde altını temizlememiz gerekiyor. Yine uykusunun geldiğini görecek ve onu uyutmak için çeşitli hikayeler ve masallar okumamız gerekecek. Bebeğin gün boyunca her zaman aç olması adettendir ve ona farklı yiyecekler sunabileceğiz. Örneğin oyunda ona bir tost hazırlayıp tostla onu doyurabileceğiz. Oyunda reali istediğimiz yere, reali de istediğimiz yere atabileceğiz. Ancak bebeğe kötü davranırsak, bize karşı tutumlarının değişebileceği ve kaygı unsurlarının bu aşamada ortaya çıkması adettendir.
 
 
Oyunda bebeği elimize alıp uyuturken hızın ifadesindeki değişimi görebileceğiz ve bu yüzden onun rüyalarına geçmemeye çalışacağız. Oyunda karşımıza sevimli bir bebek çıksa da aslında oyunda bizi korkutacak olan bu bebektir. Bu nedenle akıl sağlığımızı kaybetmemek adına oyun içerisinde çeşitli ataklar yapacak ve karşımıza çıkan bulmacaları çözmeye başlayacağız. Elbette bulmacalar hileli gibi görünecek ve bulmacaları aklımıza değil o numaraya göre çözmek zorunda kalacağız.
Ayrıca oyunda çeşitli kovalamaca sekansları olacak ve kendimizi her zaman bir şeylerin peşinde koşarken görebileceğiz. Dolayısıyla oyunda hem hayatta kalabilmek için bir yerlere saklanmak zorunda kalacağız hem de kendimizi sürekli sağa sola koşarken görebileceğiz. Oyunda yine farklı hikaye parçaları olacak ve bu parçaları sağı solu keşfederek öğrenebileceğiz. Oyunun diğer tarafından çözülmesi gereken çeşitli bulmacalar olacak ve biz bu bulmacaları çözerken çok mücadele edeceğiz.
 
 
İlk olarak taşınabilir cihazlarda çıkış yapan Sarı Bebek, 140 milyondan fazla oyuncu tarafından indirildi ve oyun şimdi PC platformuna geliyor ve oyun ilk etapta erken erişim sürümü olarak çıkacak. Bu nedenle erken erişim sürümünde çeşitli kusurlarla karşılaşabiliriz ve ilerleyen zamanlarda bu hataların düzeltildiğini doğal olarak göreceğiz. Bu süreçte oyuna çeşitli güncellemeler ve içerikler eklenecek. Bu nedenle süreç aslında bir geçiş aşaması olacaktır. Erken erişim oyunlarını sevmiyorsanız ve tam sürümünü bekliyorsanız, oyunu Steam sayfasından istek listenize ekleyebilir ve tam sürüm çıktığında bildirim alabilirsiniz.
Bebek bakıcısı rolünü üstlendiğimiz bu yapıda bir bebeğe nasıl bakılması gerektiğini yapacağız ve bunu yaparken de arka planda dikkat etmemiz gereken unsurlar olacaktır. Bebeğe çok dikkatli ve dikkatli bakmazsak bebeğimin bize karşı olumsuz bir tavır sergilemesi normaldir. İçinde kaygı unsurları barındıran ve çeşitli bulmaca içeriklerini bizlere aktaran Sarılı Bebek’te farklı bir deneyim yaşamaya çalışacağız ve bu yuvadan çıkış yolu aramaya başlayacağız.
– BRIGHT TRACER (Mayıs ayında: platform, aksiyon, nişancı)
 
 
Grup tarafından geliştirilen ve yayınlanacak olan platform, aksiyon, nişancı oyunu HEXADRIVE Inc. BRIGHT TRACER Mayıs ayında geliyor. Neon ışıklar altında ilerleyebileceğimiz bu parkur oyununda kendimizi hep hızlı giderken bulacak ve reflekslerimize güvenerek bu zorlukların üstesinden gelmeye çalışacağız. Oyunda farklı platform zorlukları olacak ve bu zorlukların üstesinden gelmek için her zaman hızlı hareket etmemiz gerekecek. Oyunda kolaydan zora yanlış bir zorluk seviyesi olacak ve oyuna kendimizi adapte ettiğimiz sürece herhangi bir zorluk yaşamayacağız.
Gelecek temalı bu yapımda kendimizi hep bir koşuşturmanın içinde bulabileceğiz ve bu koşuşturmanın ortasında çeşitli zorluklarla karşılaşacağız. Oyunda arkamızda bir Nitro varmış gibi koşabileceğiz, düşmanlara hızlı bir formda ulaşacağız ve bu hız ile çeşitli zorlukların üstesinden gelmeye çalışacağız. Oyunda yine bir karakteri kontrol edeceğiz ve bu karakter ile sağa sola zıplayabileceğiz, zıplayıp bu karakter ile birçok zorluğu açmaya çalışacağız.
 
 
Oyunda birçok farklı platform zorluğu olacak ve tabi ki yukarıda da belirttiğim gibi bu platform zorluklarını aşmak için reflekslerimizi kullanmak zorunda kalacağız. Oyunda çok ani tuşlara basmamız gereken durumlar olacak. Bu durumların ortasında sağdan sola zıpladığımız duvarlar, hızlı zıplamamız gereken anlar ve dahası olacak. Bundan dolayı oyunda farklı platform zorlukları ile birlikte amansız bir yapı bizleri bekliyor olacak.
Oyunda koşarken ve zıplarken bir yandan da çeşitli düşmanlarla karşılaşabileceğiz. Oyunda sadece platform zorluklarımız olmayacak, karşınıza çıkacak düşmanları da yenmeye çalışacağız. Bundan dolayı oyunda farklı işveren savaşları olacak ve biz bu işveren savaşlarını kendi hızımız ve marifetlerimizle aşmaya başlayacağız. Oyunda farklı farklı bölümler ve kısımlar olacak. Bu bölümlerde her birinin kendi teması, yapısı ve zorluğu olacaktır. Bu nedenle oyunun birçok farklı bölümü tarafımıza aktarılacaktır.
 
 
Oyunda bir virüs tarafından işgal edilmiş bir dünyada yer alacağız. Bu virüsü ortadan kaldırmak için aslında kendimizi bir antivirüs olarak tanımlayabiliriz. Dolayısıyla oyunda bu virüsü yenmek için çeşitli bölümleri geçmeye çalışacağız, bu bölümleri geçmek için kendi reflekslerimizi güçlendireceğiz ve kontrol ettiğimiz karakter ile hikayenin sonuna doğru ilerlemeye başlayacağız. Oyunda karakterimiz ile birlikte sağa sola koşabileceğiz, zirveye zıplayabileceğiz, düşman saldırılarından kaçabileceğiz ve işveren savaşlarını geçmeye çalışacağız.
Farklı meydan okumaları içeren bu yapımda bilimkurgu ve gelecek teması bizlere aktarılacak. Oyunda yine yapabileceğimiz hareketlerin ortasında duvarların içinden koşmak, doğruyu sağa sola kaydırmak, kanca sistemini kullanmak, platformların ortasında yüksek atlama ve daha fazlası olacak. Oyunda kullandığımız karakter ile çok farklı şekillerde çeşitli aksiyonlar alabilecek ve farklı zorluklardan geçebileceğiz.
 
 
Hızlı bir şekilde yarışa katıldığımız ve her zaman tereddüt etmeden koştuğumuz bu yapımda bölüm sonlarında virüs işverenleriyle karşılaşacağız. Bu virüsün işverenleri yenmesi adettendir ki, önce hangi saldırı tarzlarına sahip olduklarını öğrenmemiz gerekecek ve saldırı tarzlarını öğrendikten sonra kendimize bir plan ve strateji oluşturmamız gerekecek. Bu aşamadan sonra hızlı bir formda koşumuza devam edebileceğiz, işveren baskınlarından kaçınabileceğiz ve hücum atılımları bittikten sonra yavaş yavaş onları ortadan kaldırma sırası bize gelecek ve yeniye doğru ilerleyebileceğiz. parça.
Oyunda ne kadar çok işveren yenersek finale o kadar hızlı ulaşırız. Bu nedenle, kendimizi her zaman hem işverenler hem de platform zorluklarıyla uğraşırken görebileceğiz. Oyunda farklı zorluklar olacak ve bu zorlukları aşmak için oyunda farklı atılımlar yapmak zorunda kalacağız. Bundan dolayı oyunun ilerleyen bölümlerinde farklı mekaniklerin ortaya çıktığını görebileceğiz ve doğal olarak bu mekaniklere alışmak için oyun içinde biraz zaman geçirmemiz gerekiyor.
 
 
Işığın karşısında ilerleyip koşabildiğimiz bu yapımda farklı tipte düşmanlarla karşılaşacağız. Bu düşman saldırılarından kurtulmak için doğal olarak karakterimizle birlikte zıplayabileceğiz, doğruyu sola ve sağa kaydırabileceğiz ve daha fazlasını yapabileceğiz. Oyunda bir kaçma ve karşı saldırı düğmesi olacak. Bu buton çok değerli olacak. Dolayısıyla bu kombinasyonu yapmak oyundaki düşmanları yenmenin anahtarı olacaktır.
Oyunda karakterimizin sahip olduğu bir çok marifet olacak ve biz bu yetenekleri bir arada harmanlayabileceğiz. Yani oyunda kombo sistemi olacak yani birçok skilli aynı anda kullanıp sırayla zincirleme bir şekilde düşmanlara sunabiliyoruz. Oyunda tabii ki bu komboları yapabilmek için reflekslerimizi canlı tutmamız gerekecek. Bu sayede beceri ve yeteneklerimizle karşımıza çıkan düşmanları alt edebileceğiz.
 
 
BRIGHT TRACER’da çok hızlı bir yapı bizleri bekliyor olacak. Dolayısıyla her oyuncuya hitap etmeyen bir yapı ile karşımıza çıkacağını söyleyebiliriz. Oyun, ne olduğunu anlayamadığımız yüksek hızlı animasyonlar, aksiyonlar ve çeşitli düşman saldırıları içerecek. Bundan dolayı tüm bunları oyunda hızlı bir şekilde görebileceğiz ve oyun içerisinde bu tip yapılara alışmak için bir süre oynamamız adettendir. Bu nedenle oyun bize güçlü bir deneyim sunacak.
Ayrıca oyunda bir skor tablosu olacak ve biz de bu skor tablosunda kendi rekorumuzu kırmaya çalışacağız. Oyunda farklı bölümler olacak ve her bölümün kendi konusu ve zorluğu olacak. Oyunun her bölümünü tamamlamak bizim için farklı bir skoru açacaktır. Oyunda her bölümü tekrar tekrar oynayabileceğiz ve yüksek bir puan alana kadar o bölümü oynayabileceğiz. Yüksek skor yapmak istiyorsanız bölümleri tekrar oynayabilirsiniz.
 
 
Tempolu bir aksiyon-macera deneyimini bizlere aktaracak olan bu yapımın Mayıs ayında vizyona girmesi bekleniyor. Oyunun ne zaman çıkacağı kesin değil ama Steam sayfasında mayıs ayında çıkacağına dair bir açıklama var. Bu nedenle oyunun Mayıs ayında çıkmasını bekliyoruz. Elbette oyun hızlı bir yapı sergilediği için her oyuncuya hitap etmeyebilir. Yani bu tarz oyunları seviyorsanız bu yapımlara göz atabilir ve bir şans verebilirsiniz. Oyunun Steam sayfası şu anda açık ve dilerseniz Steam sayfasından istek listenize ekleyebilir, çıktığı gün bildirim alabilirsiniz.
– The Cold White (Mayıs ayında: açık dünya, hayatta kalma, macera)
 
 
 
Engin Ulukurtlar tarafından geliştirilen ve 2MEDYA tarafından yayınlanan dünya dışı, hayatta kalma, macera oyunu The Cold White, Mayıs ayında biz oyun severlerle buluşmaya hazırlanıyor. Klasik bir hayatta kalma deneyimi yaşayabileceğimiz bu yapım tamamen Türkçe olarak karşımıza çıkacak. Oyun Türk geliştiriciler tarafından bize aktarılacak ve bu oyunu tamamen yerli olarak deneyimleyebileceğiz. Türkçe dışında 11 farklı dil temelinin yer aldığı bu yapımda hem soğuk diyarlara gerçek bir adım atabilecek hem de arka planda bize bir hikaye aktarılacak. Dolayısıyla oyunda hikaye bazlı bir hayatta kalma macerası deneyimi bizleri bekliyor.
Oyunun arka planındaki hikayeye kısaca göz atacak olursak: Oyunda bir arkeolog olarak yer alıyoruz ve kendi görevimizi yerine getirmek için çeşitli bölgelere adım atabiliyor ve bu bölgeleri araştırmaya başlayabiliyoruz. Oyun Alaska bölgesinde geçiyor ve bu Alaska’nın soğuk bölgelerini deneyimleyebilir ve o soğuk havanın hissini içimizde hissedebiliriz. Bu soğuk topraklarda hayatta kalabilmek için en değerli şey tabi ki ısınmak ve barınmaktır. Bu nedenle oyunda her zaman kendimize yer bulmaya odaklanıyoruz ve bu sayede hem ısınmaya hem de kendi hayatımızı sürdürmeye çalışıyoruz.
 
 
Arkeolog olarak oyunda olacağımızdan bahsetmiştim. Mesleğimiz gereği çeşitli araştırmalara katılabiliyor ve bu araştırmaları sonuçlandırmaya çalışıyoruz. Oyunda bir de nişanlı var. Nişanlımız bir gün bir kaza geçirir ve bu kazadan sonra her şeyin değiştiğini ve her şeyin çok farklı bir hal almaya başladığını görürüz. Oyunda nişanlımızın yaptığı bir kaza ile tüm gidişat değişir ve oldukça gizemli bir yapı ortaya çıkmaya başlar. Bu gizemi araştırmak için soğuk diyarlara yanlış bir adım atıyoruz.
Bu hayatta kalma macera oyununda elbette diğer oyunlarda olduğu gibi açlık, susuzluk ve ısınma gibi temel ihtiyaçlarımız var. Bu temel ihtiyaçları karşılamak için her zaman oyun içinde yol alabilir, sağı solu keşfedebilir, etrafta bulduğumuz besinler ve besinlerle kendimizi hayatta kalmaya zorlayabiliriz. Elbette oyun içerisinde çeşitli alet ve araçlar yapabiliyor, bunları kritik anlarda kullanabiliyor ve aslında hayatta kalmak için her türlü çabayı gösterebiliyoruz.
 
 
Oyunda acıktığımızda etrafta çeşitli yiyecekler bulmaya başlıyoruz, bu bağlamda avlanabiliyoruz ve buraları sağa sola keşfederek yağmalayabiliyoruz. Öte yandan avladığımız hayvanların deri ve etlerinden faydalanabilir ve derilerinden kendimize kıyafet yapabiliriz. Bu sebeple diğer hayatta kalma oyunlarında olduğu gibi oyunda da detaylı hayatta kalma eşyaları bizlere aktarılıyor.
Oyunda bir yandan arka plandaki gizemi ortaya çıkarmak için çeşitli saldırılar yapabiliyoruz ve gideceğimiz yere doğru yürümeye başlıyoruz. Yukarıda da belirttiğim gibi nişanlımız bir kaza geçiriyor ve bu kazadan sonra bize son sözlerini söylüyor. Ancak bu son sözler büyük bir gizem barındırıyor ve bu sırrı ortaya çıkarmak ve nişanlımızın neden bahsettiğini öğrenmek için büyük bir maceraya atılıyoruz. Nişanlımızın sözlerini öğrenmek ve bu kazadan sonra ortaya çıkan sırrı çözmek tamamen bizim işimiz.
 
 
The Cold White’da tabii ki klasik hayatta kalma oyunlarında olduğu gibi çevreyi keşfedebiliyor, çeşitli kışla ve yapılara girip, içlerindeki kaynakları toplayıp envanterimize koyabiliyoruz. Tabii ki envanterimize koyduğumuz eşyaları istediğimiz gibi kullanabiliyoruz ve belirli eşyaları birleştirerek yeni araçların kilidini açabiliyoruz. Oyunda sürekli olarak yeni alet ve araçlar üretmek zorunda kalıyoruz ve bir yandan da yiyecek stoklamamız gerekiyor. Hayatta kalmanın temel unsurları olan yemek ve barınmaya dikkat ediyoruz ve bu bağlamda oyunda hayatta kalmaya çalışıyor ve hikayeyi ortadan bitirmeye başlıyoruz.
Oyunda insanları doğru bir şekilde soğuk diyarlara atabiliyoruz ve o soğuğun hissini fiilen hissedebiliyoruz ve bu soğuk yerlerde hayatta kalabilmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Doğal olarak oyunda yeni silahlar üretebiliyoruz ve bu silahlarla beraber ilerlemeye başlıyoruz. Ne kadar çok yiyecek ve içeceğimiz olursa, hayatta kalma ve şansımız o kadar artar. Bu nedenle bu bahislere dikkat etmemiz gerekiyor.
 
 
 
The Cold White’da yine kendi kamp ateşimizi yakabilir, bu kamp ateşi ile ısınabilir ve soğuğu bir nebze olsun rahatlatabiliriz. Tabi karakterimizin donması oyunda ölmemiz anlamına geliyor. Bu nedenle karakterimizin oyunda donmaması ve hayatta kalmamız için ısınması çok önemlidir.
Oyunda kendimizi her zaman çevreyi keşfederken bulabiliriz ve bu keşif sırasında farklı olaylarla karşılaşabiliriz. Öte yandan oyun ilk etapta erken erişim versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle, oyunun bu sürümünde bazı eksiklikler ve hatalar olabilir. Bu eksiklikleri ve hataları geliştirici grubuna geri bildirim şeklinde bildirirseniz, tam sürüm çıkmadan önce bu geri bildirimler de dikkate alınır, böylece tam ve eksiksiz bir tam sürüm deneyimi elde edebiliriz. Bu nedenle, bu geri bildirimler geliştirme ekipleri için önemli olan detayların ortasında yer almaktadır.
 
 
Elbette bu stilistik hayatta kalma oyunları her zaman karşımıza çıkıyor ve her oyun aslında birbirine benziyor. Bu çok normal. Elbette bu oyunları birbiri ile kıyaslayabiliriz. Ancak her oyun sonunda kendi mekaniğini ve içeriğini barındırabilir ve biz de bu içerikleri deneyimleyerek eğlenebiliriz.
Klasik bir hayatta kalma deneyimi yaşayabileceğimiz bu yapım, mayıs ayında çıkış yapmaya hazırlanıyor. Bu oyunun Mayıs ayında çıkacağını biliyoruz ancak hangi gün çıkacağı kesin değil. Ayrıca oyunun Steam sayfası şu anda açık durumda ve dilerseniz Steam sayfası üzerinden istek listenize ekleyebilirsiniz. Yayınlandığı gün bir bildirim alabilirsiniz. Bu sayede oyunu unutmazsınız.
 
 
Bu tarz hayatta kalma oyunlarını seviyorsanız, bu oyuna bir göz atabilir ve bir şans verebilirsiniz. Soğuk bir bölgede bulunarak hem hayatta kalmanın temellerini öğrenmek hem de buranın gizemini ortaya çıkarmak istiyorsanız bu oyuna kesinlikle bir göz atın derim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler